O NÁS    |    PRODEJCI    |    OBJEDNÁVKA    |    TECHNOLOGIE   |   KONTAKT

Technologie » Mořidla

Mořidla

Způsoby použití mořidel řady T 300/xx

1) ředit vodou - nejčastěji v poměru 1:10–50 dle požadované sytosti odstínu. Mořidlo pak lze aplikovat jako vodové mořidlo tzn. máčením, houbou apod. Při stříkání lze pro sjednocující efekt použít nosič V33W – mísit s vodou v poměru 1:1.

2) ředit ředidlem DN 150 
(TNC9101M) nebo acetonem DL 139 (TUP500-F) nejčastěji v poměru 1:10-50, pak mořidlo aplikovat stříkáním – mořidla mají dobrý sjednocovací efekt. Stříkání mořidel se používá tam, kde je třeba výrazně urychlit a zjednodušit operaci moření, dále pak tam, kde je vhodné co nejvíce sjednotit mořenou plochu. Moření stříkáním pomáhá také tam, kde je na dýze prosáklé lepidlo. Mořidlo dopadá rovnoměrně na celou plochu, ihned usychá a tím „ignoruje“ více nebo méně savá místa. Nevytírá se. Pro stříkání je třeba použít vzduchovou stříkací pistoli s  menší tryskou (č.14). Dále je třeba snížit tlak vzduchu na pistoli na 1-1,5 atm. Stříkací mořidlo pak vytváří mlhovinu, která se na mořené ploše rozptyluje rovnoměrně. Poměr koncentrátu a ředidla je dán sytostí požadovaného odstínu.

3) přidat nosič V18S 
(589.18) , ředit ředidlem DN 150 (TNC9101M) , pak mořidlo aplikovat stříkáním a následným vytíráním (již po 15s, nejpozději do 2min.) – mořidla dobře promořují do hloubky povrchu, mají dobrý sjednocovací efekt, dřevina je působením nosiče V18S (589.18) již částečně uzavřena (penetrace), vytíráním se dosáhne hladké plochy, tzn. nejsou „postaveny chlupy“, není ani nutno máčet před broušením dřeviny.

4) přidat do laku (cca do 2%) - a aplikovat stříkáním přibarvený lak

 

VZORNÍK MOŘIDEL ICLA  zde


ICLA IMPORT CZ, spol. s r.o.                                               icla@icla.cz                                                             tel. 602 334 628

dWebeditor DOMÉNY s.r.o.